Sýrárna

 

Od roku 2013 jsme připravovali otevření Sýrárny, která za podpory Pardubického kraje a z vlastních prostředků zahájila činnost v květnu 2014.

Zpracováváme mléko od našich krav a koz. Pro produkci kravského mléka jsme si vybrali plemeno švýcarského hnědého skotu. Jedná se o jedno z nejstarších kulturních plemen. Ve Švýcarsku je toto horské plemeno chováno pro svou velmi dobrou kvalitu mléka, protože nadpoloviční většina populace tohoto plemene je nositelem alely B (alely B kapakaseinu) typu A2.

Vyrábíme unikátní zrající sýr z nepasterovaného mléka s názvem Květenský poklad. Květenský poklad prodáváme od prosince roku 2020, v červnu 2021 vyhrál ve své kategorii soutěž Regionální potravina Pardubického kraje (opět fotky). Sýr Květenský poklad zraje v našem sklepě minimálně 4 měsíce. Sýr se vyznačuje výraznou lehce nakyslou chutí. Hodí se ke konzumaci spolu s červeným vínem. Nejlepší chuť má sýr podávaný při pokojové teplotě. Sýr Květenský poklad vyrobený z mléka bez pasterace je unikátní v rámci celé České republiky.

Proč je tento fakt tak důležitý? Typ A2 mléka, dle četných vědeckých studií a odborných prací, nevytváří v lidském těle při trávení silný opiod BCM7–beta-casomorphin-7, na rozdíl od mléka A1. Česky řečeno, je velmi pravděpodobné, že konzumací A2 mléka si nevytváříme narkotikum, které nás následně negativně ovlivňuje.

Typ A2 mléka produkují: plemena krav Guernsey, Jersey, Hnědé Švýcarské, Asijská a Africká plemena, ovce a kozy. Patří sem také lidské mléko.

Stádečko koz je složeno z původních českých plemen, převažuje česká hnědá koza.

Naše sýry si můžete zakoupit u nás na farmě, na webech scuk.cz a rohlik.cz, v obchůdku v Květné a partnerských prodejnách v Poličce a ve Svitavách.

Nově nás najdete na Scuk.cz ! Vaše oblíbené dobroty najdete na našem profilu – KVĚTNÁ FARMA. A až objednáte, Scuk vám je zdarma doručí na vámi vybrané výdejní místo. Tam už si je jen vyzvednete a můžete se pustit do hodování.

Naše výrobky najdete také na rohlik.cz 

Kontakt:

telefon: 605 597 324, email: syrarna@kvetnazahrada.cz