Sýrárna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Náš nepasterovaný zrající sýr Květenský Poklad byl  zvolen Ministerstvem Zemědělstvý za Regionální potravinu pardubického kraje roku 2021

Naše produktý najdete i na farmářském online obchodě scuk.cz

A to jak produkty Květenské i Oldříšské

Naše produkty

Kravské

Čerstvé

Kravský přírodní sýr

Bylinkový kravský sýr

Kravský sýr s Kořením na Gyros

Kravský sýr s Italským kořením

Kravský sýr Balkán

Zde Vložte Text Nadpisu

Zde Vložte Text Nadpisu

Zde Vložte Text Nadpisu

Zrající

Nepasterovaný zrající sýr Květenský Poklad

Kravský zrající sýr Goudového typu

Kravský zrající sýr Aromadůr

Kravský zrající sýr typu Ementál

Kravský zrající sýr Eidam

Kravský zrající sýr Grana - mladá

Kravský zrající sýr Grana - archiv

Kozo-Kravský zrající sýr KoKr

Kozí

Přírodní

Kozí přírodní sýr

Kozí bylinkový sýr

Kozí sýr La Feta

Zde Vložte Text Nadpisu

Zrající

Kozí zrající sýr Caprino

Zrající kozí sýr Mementál

Zde Vložte Text Nadpisu

Zde Vložte Text Nadpisu

PŘÍBĚH SÝRŮ Z KVĚTNÉ ZAHRADY

SÝRŮ JAKÉ MAJÍ BÝT

Nesmělé začátky spadají do roku 2009, kdy jsme zkoušeli vyrábět první sýry v hrnci na plotně. Bavilo nás to a s postupným nabýváním zkušeností nás naše práce každým rokem baví čím dál víc. Důkazem naší kvalitní práce nám je výhra v soutěži Pardubický mls, kde náš zrající kravský sýr získal v roce 2019 absolutní vítězství v kategorii mléčné výrobky. 

Mléko od krav i koz zpracováváme v naší sýrárně. Část mléka prodáváme zájemcům čerstvé nepasterované i pasterované. Mléko šetrně pasterujeme na 70 °C, čímž je zachováno vhodné složení mléka – zůstává původní enzymatická zdravá hodnota mléka a neprobíhá proces homogenizace. Mléko, které neprodáme, zpracujeme a vyrobíme sýry, tvaroh nebo máslo. Při výrobě sýrů používáme pouze mlékárenské kultury a mikrobiální syřidla neživočišného původu. Vyrábíme sýry čerstvé, pařené, uzené i zrající. Zrající sýry zrají v původním kamenném sklepě pod sýrárnou, a to několik měsíců i letVýsledkem jsou zrající sýry jedinečných vlastností a chutí srovnatelných se sýry z Rakouska, Švýcarska a dalších sýrařských velmocí.

V roce 2021 jsme uvedli na trh unikátní nepasterovaný zrající sýr s názvem Květenský poklad. Sýr se vyznačuje výraznou lehce nakyslou chutí. Tento sýr zraje v našem sklepě minimálně 4 měsíce. Pokud je syrové mléko použito k výrobě tvrdých sýrů s dobou zrání delší než 2 měsíce, je zcela vyloučeno, aby tento sýr obsahoval uvnitř sýrového těsta nějaké patogenní mikroorganizmy. Prostředí uvnitř takového sýru obsahuje tak málo vody, že nejen množení, ale i pouhé delší přežívání takových mikroorganismů uvnitř sýru není možné. Sýr Květenský poklad vyrobený z mléka bez pasterace je unikátní v rámci celé České republiky. V roce 2021 získal značku „Regionální potravina Pardubického kraje“.

Naše sýry koupíte jak u nás na farmě, v našem Obchůdku Květná, přes portál www.scuk.cz a také v online obchodě www.rohlik.cz

Kontakt:

tel: +420 605 597 324

e-mail: syrarna@kvetnazahrada.cz