Sušárna ovoce a moštárna

Od roku 2016 do roku 2019 jsme s podporou Pardubického kraje a díky úvěru od České spořitelny, a.s. připravili otevření Výrobny sušeného ovoce, povidel a moštárny. V roce 2019 jsme obdrželi několik ocenění v soutěži Mls Pardubického kraje, přičemž naše povidla se stala absolutním vítězem v kategorii výrobky z medu a ostatní.

Postavili jsme sušárnu vytápěnou dřevem, která dokáže usušit najednou asi 150 kg ovoce. Sušíme jablka, hrušky a švestky nakupované od sadařů z okolí, zejména z Pohodlí u Litomyšle (firma Kladivo), z Farmy Drahoš v dolním Újezdě a ze švestkového sadu rodiny Římalovy z Karle. Vyrábíme také marmelády, džemy a několik druhů sirupů z dostupného sezónního ovoce.

Prostory sušárny nabízíme k pronájmu pro organizace, skupiny i jednotlivce…. Školení, komunitní setkávání, přednášky, rodinné akce atd. Vždy je možno předem domluvit stravu a ubytování.

Moštárna je vybavena technologií umožňující kontinuální lisování ovoce, skladování, pasterizaci moštu a jeho následné plnění do lahví. Vybavení moštárny jsme pořídili díky grantovému programu Pardubického kraje pro oblast sociálního podnikání a také zčásti v rámci projektu “Rozšíření sociálního podniku Květné Zahrady, z.ú.”. 

Kontakt:

tel: +420 723 089 261

e-mail: susarna@kvetnazahrada.cz